Czym są uprawnienia na utb?
- futuremy
- 7 kwi 2017
- 1 minut(y) czytania
Eksploatacja utb
Urządzenia transportu bliskiego przeznaczone do transportu ładunków na krótkie odległości, zwłaszcza do dźwigania, podnoszenia, przewożenia, załadunku i rozładunku wszelkich materiałów. Do urządzeń transportu bliskiego zaliczamy:
dźwigi i windy
wózki jezdniowe
ładowarki teleskopowe
podesty ruchome
żurawie
suwnice.
Obsługa każdego z powyższych urządzeń wiąże się z wieloma zagrożeniami. W związku z tym do eksploatacji (obsługi i konserwacji) urządzeń transportu bliskiego dopuszcza się wyłącznie pracowników, posiadających odpowiednie kwalifikacje potwierdzone dokumentami. Takie dokumenty nazywają się uprawnieniami na utb.
Jak uzyskać uprawnienia na utb?
Procedura uzyskania uprawnień na wózki widłowe, suwnice bądź inne maszyny przemysłowe jest prosta, lecz wymaga od potencjalnego operatora cierpliwości, systematyczności, zaangażowania i odpowiedzialności. W pierwszej kolejności trzeba zapisać się na odpowiedni kurs zawodowy. Podczas szkolenia doświadczeni instruktorzy i wykładowcy przygotowują zarówno teoretycznie, jak i praktycznie do egzaminu UDT oraz do samodzielnej pracy operatora utb. Po ukończonym szkoleniu i zdanym egzaminie państwowym operator otrzymuje zaświadczenia kwalifikacyjne o ukończeniu kursu oraz legitymację UDT uprawniającą do obsługi danego urządzenia.
Czy warto zrobić uprawnienia na utb?
Uprawnienia na każde urządzenie transportu bliskiego odkrywa więcej możliwości na rynku pracy. Legitymacja UDT do obsługi wózków lub innych maszyn jest bezwzględnie akceptowana przez wszystkie zakłady pracy w Polsce. Kolejnym atutem posiadania uprawnień na utb jest to, że dokument ten jest bezterminowy i nawet po upływie kilku lat nie traci swojej ważności.
Przemysł wciąż się rozwija i zapewnia coraz więcej stanowisk pracy dla fachowych pracowników: operatorów utb, magazynierów, konserwatorów itd. Bądź na czasie: zrób uprawnienia na utb, zasil rzędy zawodowych operatorów oraz zapewnij sobie stabilne zarobki.
Comentarios